Chemia budowlana

Każdy przedsiębiorca budowlany, wie jak bardzo ważna jest chemia budowlana. Wie, że w dzisiejszych czasach liczy się nie tylko sama baza, ale i różnego rodzaju domieszki, barwniki, jednym słowem dodatki. Weźmy dla przykładu asfalt. Teraz mamy lato i właśnie teraz dokładnie widać jakie są nasze polskie drogi.

A jakie są każdy kierowca doskonale widzi wybierając się w jakąś trasę. Właściwie nie trzeba nawet wybierać się poza miasto. W mieście też to dobrze widać. Jak tylko słoneczko przygrzeje nasze drogi stają się miękkie i asfalt zaczyna płynąć. Dlaczego nie ma tego zjawiska na drogach europy zachodniej? Tam już dawno stosuje się dobre barwniki do asfaltu. Barwniki te nie tylko mają spełniać funkcje estetyczne, maja one zapewnić też lepsze własności na przykład plastyczne asfaltu.

Podobnie jest w całym budownictwie. Odpowiednie domieszki do betonu sprawiają, że konstrukcja jest znacznie trwalsza. Jest bardziej odporna na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Kiedyś na to się nie zwracało uwagi i na przykład rok po odnowieniu na przykład elewacji jakiegoś budynku, elewacja ta ulegała niszczeniu. Teraz na rynku są już dostępne różnego rodzaju barwniki, domieszki po które co raz częściej sięgają przedsiębiorcy.

Tags: , ,